Достапни линкови

logo-print

Лукашенко ги обвини новинарите за економската криза


Александар Лукашенко

Александар Лукашенко

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко денеска ги обвини новинарите дека имаат голема улога во потикнувањето на економската криза во земјата.
Големата економска криза во Белорусија доведе до девалвација на националната валута за 36 отсто, што ја зголеми и инфлацијата.
Лукашенко рече дека новинарите креирале паника и дека ако треба ќе ги затвори границите и ќе го лимитира увозот ако кризата стане поголема.
XS
SM
MD
LG