Достапни линкови

logo-print

Сириските трупи влегле во градот Марат ал Нуман


Сириските трупи со околопни возила влегле во уште еден град во северозападниот дел на земјата каде што имало антивладини протести. Државната телевизија објавува снимки во кои се гледа како војниците влегуваат во градот Марат ал Нуман. Се уште не е јасно дали во текот на операциите имало и жртви. Во меѓувреме, расте незадоволството во земјата против режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG