Достапни линкови

logo-print

Американски пратеник се повлече поради скандал со вулгарни фотографии


Антони Веинер

Антони Веинер

Американскиот пратеник Антони Веинер најави дека ќе се повлече од функцијата во Kонгресот поради скандал со вулгарни фотографии и пораки кои ги испраќал до жена преку интернет. Претставникот од Њујорк изјави дека предизвикал „дистракција“ со своето однесување и додаде дека е невозможно да продолжи со извршување на пратеничката функција во сенка на скандалот. Веинер се извини за, како што рече, личните грешки и срамот кој го предизвикал.
XS
SM
MD
LG