Достапни линкови

logo-print

Немири во Ванкувер по пораз на канадски хокеј тим


Се смирува состојбата во Канадскиот град Ванкувер по немирите передизвикани од подржувачите на хокејарскиот тим „Ванкувер Канукс“. Хокеарите изгубија во финалните наптпревари на Стенли купот, што ги предизвика бунтувањата по улиците на канадскиот град. Околу 150 лица се повредени во немирите а 50 продавници биле оштетени и ограбени. Полицијата уапсила стотина цивили.
XS
SM
MD
LG