Достапни линкови

logo-print

Косовската полиција ќе биде одговорна за границата со Македонија


Ова недела треба да заврши пренесувањето на овластувањата од КФОР на Косовската погранична полиција во делот на границата спрема Македонија, соопшти КФОР. Во сабота Командантот на КФОР, Ерхард Билер ќе ја предаде должноста за чување на границата спрема Македонија на Косовската погранична полиција. Тогаш ќе биде потпишан и договор за примопредавање на третиот и последен дел од границата.
XS
SM
MD
LG