Достапни линкови

logo-print

Нови воздушни напади на НАТО во Либија


НАТО изутрината извршил серија воздушни напади врз цели во близина на главниот град Триполи, а од некои места се издигал густ чад. Вчера, британскиот премиер Дејвид Камерон, по состанокот во Лондон со генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, изјави дека треба да продолжи воениот притисок врз Гадафи и оти неговото време истекува.
XS
SM
MD
LG