Достапни линкови

logo-print

На Обама не му треба одобрение од Конгресот за воената акција во ЛибијаБелата Куќа соопшти дека претседателот Барак Обама има овластувања да продолжи американската воена интервенција во Либија иако нема авторизација од Конгресот. Во извештајот до Конгресот, Белата Куќа наведува дека за американското учество во НАТО кампањата против силите на Моамер Гадафи, не е потребно одобрение од Конгресот, бидејки Соединетите Држави имаат само ограничена улога.
XS
SM
MD
LG