Достапни линкови

logo-print

Воздушни напади на американските сили во Пакистан


Американските сили во Пакистан извршиле воздушни напади во јужен Вазиристан, соопштуваат тамошните власти и очевидци. Во нaпадите била погодена милитантната група на Мулах Назир, една од највлијателните милитантни групи во Пакистан, вклучена во борбите со американските сили на границата со Авганистан. Засега нема информации за жртви. Американските сили речиси по една година пауза, во последно време ги засилија воздушните напади во проблематичниот регион на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG