Достапни линкови

logo-print

НАТО ќе ги продолжи воздушните напади врз Либија


Оана Лунгеску

Оана Лунгеску

НАТО има доволно можности и причини да ги продолжи воздушните напади врз Либија и да врши притисок врз режимот на Моамер Гадафи, изјави портпаролот на Алијансата Оана Лунгеску. Продолжуваме со брзото темпо на операциите, рече таа, додавајќи оти сепак знаат дека за исполнување на предвидените цели е потребно време.
Овие коментари доаѓаат еден ден откако американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс оцени дека НАТО не ги исполнува своите обврски и оти премногу работа им препушта на САД.
XS
SM
MD
LG