Достапни линкови

logo-print

Поддржана кандидатурата на Леон Панета во Комитет на Сенатот


Леон Панета

Леон Панета

Комитетот за оружени сили на американскиот Сенат ја прифати кандидатурата на Леон Панета за нов секретар за одбрана. Како што јави Асошиетед прес, комитетот едногласно го поддржал Панета и се очекува дека одлуката на Сенатот ќе биде брза. Панета моментално ја извршува функцијата директор на ЦИА, а на местото секретар за одбрана ќе го замени Роберт Гејтс, кој на 30 јуни поднесува оставка, по 4 години на таа должност.
XS
SM
MD
LG