Достапни линкови

logo-print

НАТО имаат ресурси да ја продолжат мисијата во Либија


Напади на НАТО во Триполи

Напади на НАТО во Триполи

НАТО денеска соопшти дека имаат доволно ресурси да ја продолжат воздушната кампања во Либија .Портпаролката на НАТО изјави дека е јасно оти НАТО имаат ресурси да го задржат притисокот врз Гадафи. Уверувањето од НАТО доаѓа на неколку денови откако американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека се намалуваат воените буџети и мисијата на НАТО во Либија и иднината на Алијансата се ставаат на ризик.
XS
SM
MD
LG