Достапни линкови

logo-print

Канада го призна Националниот совет за преставник на Либија


Махмуд Џибирли лидер на Националниот преоден совет

Махмуд Џибирли лидер на Националниот преоден совет

Канада денеска соопшти дека ќе ги признае либиските бунтовници како легитимни преставници на земјата. Канада го призна Националниот преоден совет како преставник на народот, соопшти министерот за надворешни работи на Канада, Џон Берд. Изјавата ја даде откако од Долниот дом, побара продолжување на придонесот на Канада за мисјата на НАТО во Либија.
XS
SM
MD
LG