Достапни линкови

logo-print

Вооружен напад во ирачкиот град Бакуба


Ирачките власти соопштија дека десетина вооружени лица денеска го нападнале седиштето на локалните власти во Бакуба, главниот град на провинцијата Дијала. Претходно пред зградата бил активиран автомобил бомба при што загинале најмалку седум луѓе, додека десетина други биле ранети. Сведоци велат дека напаѓачите земале и заложници.
XS
SM
MD
LG