Достапни линкови

logo-print

Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ во Словачка


Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ престојува во еднодневна посета на Словачка. Во Братислава тој ќе има средби со неговиот словачки колега Иван Гаспаровиќ,шефот на дипломатијата Микулаш Џуринда, како и со членовите на Одборот за европски работи.
XS
SM
MD
LG