Достапни линкови

logo-print

Ракометарите по втор пат ќе учествуваат на Европско првенство


Македонската ракометна репрезентација ќе учествува на Европското првенство во Србија во 2012 година. Македонија е втора во својата група . За македонските ракометари ова ќе биде второ учество на Европско првенство. Македонија првпат на Европско првенство играше 1998 година во Италија. Во конкуренција на 12 репрезентации го освои последното место.
XS
SM
MD
LG