Достапни линкови

logo-print

Филип Гордон идната недела во посета на Западен Балкан


Филип Гордон

Филип Гордон

Американкиот помошник државен секретар Филип Гордон од 13 до 17 јуни ќе престојува во посета на Западен Балкан, соопшти Стејт департментот. Гордон ќе ги посети Белград, Приштина, Сараево и Загреб, каде ќе се сретне со високи владини претставници и лидери на заедници. Во соопштението се наведува дека во земјите што ќе ги посети Гордон ќе ја потврди поддршката на САД во изградба на просперитетни, мирољубиви и демократски општества, на пат да го заземат своето заслужено место како полноправни членки на европските и евроатлантските интеграции.
XS
SM
MD
LG