Достапни линкови

logo-print

Турција му предложила гаранции на Гадафи ако ја напушти Либија


Ќе ја напушти ли Гадафи Либија

Ќе ја напушти ли Гадафи Либија

Турција му предложила гаранции на Моамер Гадафи за да ја напушти Либија, но досега не добила одговор, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.
- „Гадафи „нема друг избор освен избор освен да ја напушти Либија, со соодветна гранција.да биде испратен каде што сака“, - изјави Ердоган.
Во зависност од одговорот, што ќе ни го даде, ќе го поднесеме ова прашање пред сојузниците од НАТО, но досега за жал не сме добиле одговор, додаде турскиот премиер.
XS
SM
MD
LG