Достапни линкови

logo-print

Папандреу бара соработка од опозицијата за излез од кризата


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу денеска ги повика опозициските партии да понудат предлози за нов среднорочен план за штедење и апелираше до нив да соработуваат во подобрувањето на позициите на Грција во преговорите со Европската Унија околу финансиската криза. Во телевизиското обраќање, Папандреу истакна дека грчките политички партии треба да покажат дека можат да ги надминат меѓусебните недоразбирања во интерес на државата.
XS
SM
MD
LG