Достапни линкови

logo-print

Сиријската армија во офанзива


Бегалци од Сирија

Бегалци од Сирија

Сиријската државна телевизија соопшти дека армијата започнала операција за превземање на контролата врз местата во близина на границата со Турција. Поради страхувањата од воената интервенција, околу две ипол илјади луѓе од тој регион, побегнале во Турција. Акцијата на сиријската армија е дел од напорите на режимот да го оконча три-месечниот анти-владин бунт.
XS
SM
MD
LG