Достапни линкови

logo-print

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Локално ќе има појава на нестабилност со дожд и поретка појава на грмежи. Утринската температура се движи од девет до 16, а дневната ќе биде во интервалот од 23 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време, со утринска температура до 14 и дневна до 26 степени.
XS
SM
MD
LG