Достапни линкови

logo-print

Македонија ќе испрати уште 10 војници во Авганистан


Припадници на АРМ

Припадници на АРМ

Министерот за одбрана Зоран Коњановски најави дека Владата се подготвува да донесе одлука за испраќање на уште 10 нови припадници на АРМ во мисијата ИСАФ, кои ќе бидат дел од заедничката школа за обука на воена полиција, во која ќе учествуваат и Словенија, Црна Гора, Босна и Херцеговина. Коњановски присуствуваше на состанокот на министрите за одбрана на учесничките во ИСАФ мисијата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG