Достапни линкови

logo-print

Министрите за одбрана на НАТО разговараат за Авганистан


Министрите за одбрана на НАТО дискутираат за прогресот во 10 годишната војна во Авганистан, во очи подготовките за почетокот на повлекувањето на дел од 100 илјади американски војници од земјата идниот месец.
Според Генералниот секретар на НАТО, Андерс фог Расмунсен, Алијансата е на добар пат во процесот на предавање на одговорноста на безбедноста на авганистанските сили до крај на 2014 година.
XS
SM
MD
LG