Достапни линкови

logo-print

Во Брисел министерски состанок на земјите учеснички во ИСАФ


Зоран Коњановски

Зоран Коњановски

Министерот за одбрана на РМ Зоран Коњановски денеска во Брисел ќе присуствува на Состанокот на министрите за одбрана на земјите учеснички во Мисијата ИСАФ во Авганистан. Темите на овој редовен формален собир ќе бидат натамошната реформа на Алијансата, моменталните сојузнички операции во Либија и во Авганистан, соработката меѓу НАТО и Русија, како и расправата за можностите за мултинационален пристап во изградбата на одбранбените способности на земјите членки.
XS
SM
MD
LG