Достапни линкови

logo-print

Назначен нов амбасадор на САД во Авганистан


Рајан Крокер

Рајан Крокер

Американскиот претседател Барак Обама го назначи Рајан Крокер за нов амбасадор на САД во Авганистан. Вашингтон не може да си дозволи да заминеме од земјата и таа повторно да стане рај за терористите. Крокер доаѓа на местото на амбасадорот Карл Ејкенбери. Се очекува наскоро Обама да објави колку војници ќе бидат повлечени од Авганистан.
XS
SM
MD
LG