Достапни линкови

logo-print

Аустријан ерлајнс продолжи со летовите за Багдад


Аеродоромот во Багдад

Аеродоромот во Багдад

Аустријан ерлајнс денеска продолжи со летовите за Багдад, по пауза од 21 година. Со тоа стана првиот голем западен превозникот со редовни летови за главниот град на Ирак. Авион на Аустријан ерлајнс авион слета на меѓународниот аеродром во Багдад, од каде презеде голем број на патниците што одат кон Австрија.. Авиокомпанијата соопшти дека ќе лета за Багдад три пати неделно
XS
SM
MD
LG