Достапни линкови

logo-print

Милошоски се сретна со шефот на ОБСЕ во Македонија


Министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски денеска се сретна со Ралф Брет новиот шеф на делегацијата на ОБСЕ во земјата. Новиот амбасадор изјавил дека ОБСЕ за време на овие избори имале најмалку работа и најпријатна задача да следат избори, кои доликуваат на држава во која се почитува демократијата. Ралф Брет е поранешен германски амбасадор во Македонија.
XS
SM
MD
LG