Достапни линкови

logo-print

Изборите во Тунис одложени за во октомври


Тинис за време на протестите во мај

Тинис за време на протестите во мај

Изборите во Тунис се одложени за на 23 октомври, изјави премиерот Беџи Каид Ешебси. Изборите претходно беа планириани за на 24 јули. Изборите ќе бидат први откако во земјата го урнаа режимот на претходниот претседател Зин Ел Абедин Бен Али. Изборите се одложени за во октомври за да им се даде повеќе време на партиите да се подготват.
XS
SM
MD
LG