Достапни линкови

logo-print

Грчката влада не сака референдум за буџетската програма


Портпаролот на грчката Влада Георгиос Петалотис изјави дека не се планира референдум за одобрување на буџетската програма, во кој се вклучени новите економски мерки и забрзаната приватизација за надминување на должничката криза. Во грчките медиуми вчера беше објавено дека премиерот Јоргос Папандреу размислува за распишување на референдум за мерките за економско заздравување од кои зависи кредитирањето од меѓународните финансиски институции.
XS
SM
MD
LG