Достапни линкови

logo-print

Министерски состанок на НАТО во Брисел


Денеска во Брисел почнува дводневниот состанок на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО. Темите на овој редовен формален собир ќе бидат натамошната реформа на Алијансата, моменталните сојузнички операции во Либија и во Авганистан, соработката меѓу НАТО и Русија, како и расправата за можностите за мултинационален пристап во изградбата на одбранбените способности на земјите членки.
XS
SM
MD
LG