Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон на разговори со Контакт групата за Либија


Хилари Клинтон

Хилари Клинтон

Американската државна секретарка Хилари Клинтон отпатува за Обединетите Арапски Емирати, каде што ќе се состане со претставниците на Контакт групата за Либија, со кои ќе разговара за засилување на притисокот за повлекување на Моамер Гадафи, како и за поддршка на либиските бунтовници. По состанокот за Либија, Клинтон ќе отпатува за Африка, каде што ќе ги посети Замбија, Танзанија и Етиопија.
XS
SM
MD
LG