Достапни линкови

logo-print

Лидерот на НД Имер Селмани поднесе оставка


Имер Селмани

Имер Селмани

Лидерот на Нова демократија Имер Селмани денеска поднесе оставка на претседателската функција во партијата.
Селамни изјави дека оставката ја поднесол поради лошите резултати на изборите на кои Нова демократија не освои ниту еден пратенички мандат.
Со оставката Селмани ја презеде одговорноста за изборниот пораз.
XS
SM
MD
LG