Достапни линкови

logo-print

Обама наскоро ќе соопшти колку американски војници ќе бидат повлечени од Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама се очекува наскоро да го објави бројот на американски војници кои ќе бидат повлечени од Авганистан во почетокот на јули, соопшти Белата Куќа. Според портпаролот Џеј Керни, станува збор за значително повлекување кое секако е базирано врз ситуацијата на теренот во Авганистан. Моментално во Авганистан има околу 100 илјади американски војници.
XS
SM
MD
LG