Достапни линкови

logo-print

Блатер сака да формира совет на мудри


Реизбраниот претседател на ФИФА, Сеп Блатер, соопшти дека побарал од оперската легенда Пласидо Доминго, поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер и фудбалската легенда Јохан Кројф, да бидат во така-наречениот совет на мудрите кои ќе му помогнат во надминувањето на проблемите со корупцијата во ФИФА. Засега нема одговор од спомнатите дали ќе ја прифатат понудата на Блатер, изкажана во интревјуто за Си Ен Ен.
XS
SM
MD
LG