Достапни линкови

logo-print

Обама набрзо со одлука за повлекувањето на војници од Авганистан


Амриканските сили во Авганистан

Амриканските сили во Авганистан

Белата куќа соопшти дека се очекува претседателот Барак Обама набрзо да одлучи колку амрикански војници ќе бидат повлечени од Авганистан во јули.
Потпаролот на Белата куќа, Џеј Карни изјави дека Обама планира значајно повлекување на силите базирано врз состојбите во Авганистан. Миоментално во Авганистан има околу 100 илјади американски војници.
XS
SM
MD
LG