Достапни линкови

logo-print

Брамерц ке поднесе извештај за Хашкиот Трибунал пред ОН


Затворот во Шевенинген

Затворот во Шевенинген

Главниот обвинител на Хашкиот Трибунал Серж Брамерц денеска пред Советот за Безбедност на ОН ќе го престави 6 месечниот извештај за работата на Обвинителството.
Се очекува Брамерц посебно да нагласи дека Србија ја исполнила обврската со апсењето на осомничениот за воени злостроства Ратко Младиќ.
XS
SM
MD
LG