Достапни линкови

logo-print

Папата Бенедикт Шеснаесетти пристигна во Хрватска


Загреб пред пристигнувањето на папата

Загреб пред пристигнувањето на папата

Папата Бенедикт Шеснаесетти пристигна денеска во Загреб во дводневна посета на Хрватска. Тој изјaви дека се надева оти претежно католичката земја ќе помогне во зачувувањето на христијанските вредности преку своето идното членство во Европската унија. Папата Бенедикт ќе се сретне со хрватскиот државен врв, а треба да одржи и миса пред илјадници верници. Бенедикт Шеснаесетти се враќа во Ватикан, во недела навечер.
XS
SM
MD
LG