Достапни линкови

logo-print

Претставничкиот дом со критики за Обама околу Либија


Претставничкиот дом го критикуваше претседателот Барак Обама за испраќањето американски војници против Либија без одобрување од Конгресот. Во резолуцијата се бара од Обама во рок од 14 дена да одговори кои се целите на воената операција, колку таа чини и како ќе влијае врз другите две американски војни во Ирак и Авганистан. Резолуцијата не е обврзувачка.
XS
SM
MD
LG