Достапни линкови

logo-print

Први НАТО напади врз Либија со хеликоптери


НАТО денеска соопшти дека за прв пат биле користени хеликоптери за напади во Либија. Алијанстата без да прецизира каде точно биле извршени нападите, објави оти нивна цел биле воени возила и воена опрема. НАТО оцени дека со вклучувањето на хеликоптерите ќе се интензивира поддршката за бунтовниците кои неколку месеци се борат за соборување на либискиот лидер Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG