Достапни линкови

logo-print

Во Македонија предизборен молк пред утрешното гласање


Политичките партии во Македонија синоќа ја завршија нивната кампања за утрешните предвремени парламентрани избори, ветувајќи им на граѓаните реформи кои ќе ја водат земјата во Европската унија. Над милион, осумстотини и дваесет илјади гласачи за прв пат наместо 120 ќе избираат 123 пратеници, односно уште тројца од дијапората. Избирачките места ќе бидат набљудувани од домашни и странски посматрачи, а прелиминарните резултати се очекуваат в понеделник.
XS
SM
MD
LG