Достапни линкови

logo-print

17 загинати од експлозија во Тикрит


Најмалку 17 луѓе загинале во денешната експлозија на бомба во северен Ирак. До експлозијата дошло по петочната молитва во една сунитска џамија во градот Тикрит.
XS
SM
MD
LG