Достапни линкови

17 загинати од експлозија во Тикрит


Најмалку 17 луѓе загинале во денешната експлозија на бомба во северен Ирак. До експлозијата дошло по петочната молитва во една сунитска џамија во градот Тикрит.
XS
SM
MD
LG