Достапни линкови

logo-print

Прво појавување на Младиќ пред Хашкиот трибунал


екстрадицијата на Младиќ

екстрадицијата на Младиќ

Поранешниот командант на Војската на Република Српска Ратко Младиќ денеска прв пат ќе застане пред Хашкиот трибунал за да се изјасни за обвиненијата за геноцид. Младиќ беше уапсен во Србија по 16 години бегство. Неделава во Белград дојде до нереди за време и по митингот за поддршка на поранешниот командант .
XS
SM
MD
LG