Достапни линкови

Експлозија во фабрика во Кина, најмалку 4 жртви


Работник во Кина

Работник во Кина

Најмалку четири луѓе загинале во експлозија во фабрика за алуминиумски производи во северозападна Кина, соопштуваат тамошните власти. Во експлозијата се повредени уште 16 луѓе, а двајца работници се водат за исчезнати. Првите податоци од истрагата покажале дека експлозијата не е намерна.
XS
SM
MD
LG