Достапни линкови

logo-print

Парламентот на Јапонија ќе гласа за доверба на премиерот Наото Кан.


Јапонските пратеници треба да гласаат за доверба на премиерот Наото Кан.До ова доаѓа откако тој поднесе оставка поради критиките дека лошо управувал со кризата предизвикана од земјотресот и цунамито на 11 март.
XS
SM
MD
LG