Достапни линкови

logo-print

Новинарите во Пакистан добиле дозвола да носат оружје


Пакистански новинари

Пакистански новинари

На новинарите во Пакистан им е дозволено да носат оружје, отккао беше убиен новинарот кој работеше за една италијанска новинск аагенција. Телото на Салим Шахзад, вчера беше пронајдено на 150 километри јужно до Исламабат. Тој пишување за нелегалните врски меѓу пакистанската војска и Ал Каеда. Министерот за внатрешни работи изјави дека на новинарите им е дозволено да носат мало оружје за лична заштита.
XS
SM
MD
LG