Достапни линкови

logo-print

Повеќе од 40 луѓе загинале во уличните битки во Јемен


Чад се издига над Сана

Чад се издига над Сана

Повеќе од 40 луѓе загинале во текот на ноќта во борбите меѓу јеменските владини сили и бунтовниците во главниот град на Јемен, Сана, соопштуваат медицинските власти. Извештаите од главниот град велат дека борбите на улиците продолжуваат и денеска. Немирите во Јемен започнаа кон крајот на јануари.
XS
SM
MD
LG