Достапни линкови

logo-print

Карзаи во посета на Италија


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска ќе допатува во еднодневна посета на Италија на разговори со италијанскиот премиер Силвио Берлускони. До посетата на Карзаи доаѓа смо еден ден откако тој остро го критикуваше НАТО поради акциите во кои страдаат цивили, предупредувајки дека странските сили во Авганистан би можеле да се сметаат за окупаторски.
XS
SM
MD
LG