Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџат обвинет за злоупотреба на функцијата


Иранскиот парламент денеска го обвини претседателот Махмуд Ахмадинеџат за кршење на законите поради тоа што самиот се наименува за министер за нафта. Парламентарците испратиле и извештај со обвинувањата до надлежните судски органи.
XS
SM
MD
LG