Достапни линкови

logo-print

САД го осудија убивањето на пакистанскиот новинар


Салим Шахзад

Салим Шахзад

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го осуди убиството на пакистанскиот новинар Салим Шахзад, кој пишуваше за врските меѓу пакистанската армија и Ал Каеда. Шахзад изчезна во неделата, а неговото тело беше пронајдено вчера со знаци на тортура на 150 километри од Исламабад.
XS
SM
MD
LG