Достапни линкови

logo-print

Мубарак засега нема да биде префрлен во затвор


Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак

Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак

Јавниот обвинител во Египет изјави дека поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак не се чуствува добро, за да може да биде префрлен од болница во затвор . Мубарак кој има 83 години , имал несвестици, проблеми со циркулацијата и низок крвен притисок. Мубарак е во притвор во болница од 13 април, откако, доживеа срцев удар за време на испрашувањето во врска со убиствата на демонстрантите кои учествуваа во анти-владините протести.
XS
SM
MD
LG