Достапни линкови

logo-print

Загинале австралиски војници во Авганистан


Австралиското министерство за одбрана соопшти дека дека двајца австралиски војници се убиени во одделни инциденти во Авганистан. На авганистанскиот фронт до сега загинале вкупно 26 австралиски војници од почетокот на конфликтот па наваму. Австралија учествува со над 1550 војници во мисијата во Авганистан каде што поголемиот дел од нив се фокусирани на обучување на авганистанските војници кои треба да ја преземат безбедносната контрола во провинцијата Урузган.
XS
SM
MD
LG